Residence

Manipulace s residencí

Předpokládáme, že residenci máme vytvořenou, ale potřebujeme změnit její chování.

V následujícím návodu jsou sepsány způsoby jakými lze s residencí manipulovat. Manipulací je myšleno různé změny velikosti, subzóny, území, atd.


Odstranění residence

Residenci můžeme zrušit (vymazat) příkazem /res remove {název residence}. Po zadání tohoto příkazu budete vyzváni k potvrzení této akce, protože je nevratná! Akci potvrdíte příkazem /res confirm.

Pro odstranění residence je potřeba residenci vlastnit nebo mít nastavené speciální oprávnění.


Subzóny

Potřebujete mít v různých částí residence jiné její nastavení? V tom případě Vám přijdou subzóny vhod.

Subzóny jsou takové malé residence uvnitř již stávající residence. Užitečné na téhle funkci je, že můžete subzónu nastavovat podobně jako jakoukoliv residenci.

Uplatnění může nalézt například při tvoření vesnice. Vytvoříte velkou residenci, která pokryje celou vesnici a na každém pozemku vytvoříte subzónu. Hráčům poté nastavíte oprávnění (vlajky) jenom pro subzónu jeho pozemku a nemusíte se obávat, že vykrade ostatní obyvatele nebo zbytek vesnice.

Subzóny se vytvářejí obdobně jako residence. Uvnitř residence označte například označovacím nástrojem (dřevěná sekera) území (viz. Vytvoření residence) a pro vytvoření napíšete příkaz /res subzone {název subzóny}, kde místo {název subzóny} dosadíte chtěný název subzóny.

Při dalším nastavováním pro zvolení správné subzóny zadejte {název residence}.{název subzóny}. Úplný příkaz může tedy vypadat takto /res set Mesto.pozemek1 move t. Další nastavení viz. Základní nastavení residence a Pokročilé nastavení residence.


Oblasti

Potřebujete mít v jedné residenci více objektů, které jsou rozesety na různých místech na mapě? Tento problém skvěle řeší oblasti residence.

Oblasti residence rozdělí jednu residenci do více celků. Dovoluje vám spravovat více objektů na mapě bez nutnosti vytvářet nové residence.

Pro vytvoření nové oblasti je potřeba již vlastnit residenci, vybrat území obdobně jako při vytváření residence (viz. Vytvoření residence)

a poté jen příkazem /res area add {název residence} {název území}

Území pouze označují kde všude se residence nachází, nelze tedy jednotlivé oblasti nastavovat podobně jako subzóny.

Území se odstraňuje příkazem /res area remove {název residence} {název oblasti}

Seznam oblastí lze vypsat příkazem /res area list {název residence}


Změna velikost residence

Změna velikosti residence je velmi častou záležitostí například při rozrůstání Vašeho objektu. Lze řešit například odstraněním a znovu vytvořením residence, ale to není velmi vhodné řešení.

Doporučujeme změnit velikost residence specializovaný příkaz. Jednoduše si stoupněte do své residence, nasměrujte pohled na směr, kterým chcete residenci zvětšovat a zadejte příkaz /res expand {počet blocků}, kde {počet blocků} nahradíte početem blocků o kolik chcete residenci změnit. Zmenšení residence se koná stejným příkazem, kde nahradíte slovo expand slovem contract

Další doporučený způsob je přes oblasti. Jednoduše vyměníte existující oblast novou. Je zapotřebí vytvořit výběr obdobně jako při vytvoření residence (viz. Vytvoření residence) a zadání příkazu /res area replace {název residence} {název oblasti}. Pokud jste žádné oblasti nikdy nenastavovali, tak hlavní oblast se bude jmenovat main. Tímto způsobem lze také residenci přemisťovat i na vzdálená místa.


Darování residence

Residenci můžete předat jinému hráčů dvoumi následujícími příkazy.

  • Nejjednodušším příkazem pro předání residenci je pravděpodobně tento příkaz /res give {název residence} {jméno hráče}, kde místo {jmeno hráče} napíšete herní jméno hráče, kterému chcete residenci přenechat. Následně je nutné pro potvrzení akce myší kliknout na zprávu, která vám byla za tímto účelem zaslána.

  • Dalším příkazem je obdobný příkaz /res setowner {jméno residence} {jméno hráče}, kde místo {jmeno hráče} napíšete herní jméno hráče, kterému chcete residenci přenechat.

Po předání residence již residenci nebudete vlastnit ani v ní mít žádné oprávnění. Tato akce je také nevratná a můžete ztratit celý obsah residence.